Anasayfa   Veritabanlari

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Y Z

  Araştırma yapmak istediğiniz konuları seçin.
  Veritabanı listesi, sizin seçtiğiniz konulara göre filtrelenecektir.
Seçilen: Tüm konular Agriculture, forestry, and fisheries Animal and dairy science Art, history of arts, performing arts, music Biological sciences Chemical engineering Chemical sciences Civil engineering Computer and information sciences Earth and related environmental sciences Economics and business Educational sciences Electrical, electronic, information engineering Environment & ecology History and archaeology Languages and literature Law Materials science & engineering Mathematics Mechanical engineering
Media and communications Medicine and health sciences Nano-technology Other engineering and technology Other humanities Other natural sciences Other social sciences, Philosophy, ethics and religion Physical sciences Political science Psychology Sociology Veterinary science Bibliographies Dictionaries e-Books Encyclopedias News-newspapers Standards

ABI / INFORM Complete

ABI / INFORM Complete


Business, Management and Trade - akademik ve ticari dergi makaleleri, tezler, pazar raporları, endüstri raporları, iş dosyaları ve küresel haberler ve ticaret haberleri;

En kapsamlı ABI/INFORM™ veritabanı olup ABI/INFORM Global, ABI/INFORM Trade and Industry ve ABI/INFORM Dateline ve veritabanlarından oluşur. Veritabanı binlerce tam metin dergiler, tezler, çalışma belgeleri, The Wall Street Journal ve The Financial Times gibi kilit öneme sahip gazetelerin yanında ülke ve sektör odaklı rapor ve verileri içerir.

Academic Search Complete

Academic Search Complete


Academic Search Complete, 6800'den fazla hakemli dergi içeren 7900'den fazla tam metin süreli yayın ile dünyanın en değerli ve en kapsamlı bilimsel, çok disiplinli tam metin veritabanıdır. Tam metinlere ilaveten, bu veritabanı, 11.900'den fazla dergi ve monograflar, raporlar, konferans tutanakları, vb. dahil olmak üzere toplamda 12.000'den fazla yayının dizinini ve özetlerini sunar. Bu veritabanında, 1887'ye kadar uzanan PDF içeriği bulunur ve tam metin başlıklarının çoğunluğu doğal (aranabilir) PDF biçimindedir. Aranabilir alıntı referansları 1400'den fazla dergi için sağlanır.

iPhone ve Android Uygulamaları

Accounting and Tax

Accounting and Tax

Muhasebe, Vergi - dergi makaleleri, tezler, çalışma raporları ve gazeteler;

Bu muhasebecilere yönelik özlü bir veri tabanıdır. Yüksek itibara sahip küresel ve bilimsel dergileri bir araya getirir ve güncel haberleri ve konuları ve günün muhasebe ve vergi ile ilgili konularını etkileyen eğilimleri ve tarihçeyi kapsayan hızlı ve kesin sonuçları bulmayı sağlayan anahtar kaynakları kapsar.

ACM Digital Library

ACM Digital Library


ACM Digital Library veritabanı, bilgisayar, elektrik ve elektronik ile igili dergileri kapsamaktadır. Günümüzden geriye dönük olarak bu veritabanında yer alan dergi, konferans ve özel ilgi grup listelerine tam metin, diğer yayınların ise
bibliyografik künye ve özetlerine erişilmektedir.

American Chemical Society Publications

American Chemical Society Publications


ACS tarafından yayınlanan 48 derginin 1879 dan günümüze kadar olan sayılarına tam metin erişim sağlar.

American Institute of Physics

American Institue of Physics


American Institute of Physics ve American Physical Society dergilerine tam metin erişimi sağlar.

Annual reviews: Biomedical / Life Sciences

Annual reviews: Biomedical / Life Sciences


Annual Reviews 1932’den bu yana konusunda öncü bilim insanları tarafından yapılan kapsamlı araştırmaları yayınlamaktadır. Annual Reviews, Biyomedikal ve Yaşam konularının da dahil olduğu sosyal ve fen bilimlerde toplanan disiplinlerde yayınlanmaktadır. Yayın yapılan konu ile ilgili yayınlanmış çalışmaların biraraya getirilmesi ile ortaya konulan makaleler, araştırmacılara tek bir kaynaktan özet bilgilere ulaşma imkanı sağlamaktadır.

ARTstor

ARTstor


ARTstor Digital Library, saygın müzelerden, fotoğraf arşivlerinden, fotoğrafçılardan, akademisyenlerden ve sanatçılardan temin edilmiş, sanat, mimari, sosyal ve teknik bilimler konulu 1.4 milyonun üzerinde görseli erişime sunmaktadır. Günümüzde, 45 ülkede yer alan 1,400'den fazla eğitim kurumu ve müze, eğitim, öğretim ve araştırmalarını, yüksek çözünürlüklü görseller ve sofistike çevrimiçi çalışma alanı ve araçlarımızı kullanarak gerçekleştirmektedir.

ASCE Online Journals

,ASCE Online Journals


American Society of Civil Engineers yayınevinin 1983 yılından itibaren yayınladığı 32 dergiye tam metin erişimi sağlar.

ASME Digital Collection

ASME Digital Collection

ASME Digital Library, Derneğin 24 Dergisini ve Uygulamalı Mekanik Revizyonlarını, 2008-2011 yıllarına ait ASME konferans tutanaklarını ve tüm current conference proceedings'leri kapsamaktadır.

ASTM Standards and Engineering Digital Library

ASTM Standards and Engineering Digital Library

ASTM Digital Library, mühendislerin gereksinim duydukları teknik bilgiye ulaşmalarında geniş bir koleksiyona sahiptir. Uzay mühendisliği, biyomedikal, kimya, çevre, jeoloji, halk sağlığı ve güvenliği, endüstriyel tasarım, tekstil, lastik, plastik, malzeme bilimi, mekanik, nükleer, petrol, toprak bilimi vb. gibi önemli mühendislik alanlarında yol gösterici bir bilgi kaynağıdır.

Banking Information Source

aBanking Information Source

Bankacılık - süreli yayınlar, raporlar ve finansal ve sektörel haberler;

Bu veritabanı temel banka sektörü yayınlarında finans hizmetleri sektörü, bankacılık ve sektör trendleriyle ilgili bilgi aramanızı sağlar.

BioOne

BioOne

Biyoloji, biyokimya, tıp, eczacılık, sosyoloji, tarih, edebiyat, mühendislik, zooloji ve benzeri dergilere tam metin erişim sağlar.

Books in Print (Global Edition)

,Books in Print

Baskısı piyasada mevcut, tükenmiş veya yeni çıkacak kitap, sesli kitaplar, e-kitap ve videoların bibliyografik künyelerini ve yayıncılarının bilgisini barındıran veritabanıdır.

British Standards Online

British Standards Online

Avrupa ve uluslararası standart kurumlarına, ekonomik ve sosyal paydaşlara standartlar hazırlamaları konusunda yardım eder. BSI British Standards Ingiliz, Avrupa ve uluslararası standartları kullanan üretim ve hizmet kuruluşları, iş dünyası, hükumetler ve tüketiciler ile birlikte çalışır.

Business Source Complete

Business Source Complete

Business Source Complete dünyanın en kapsamlı işletme bilim veri tabanıdır. Dünyada İşletme ve ilişkili bilim dalları ile ilgili en önemli tam metin içeriği ve kaynakçaları sağlar. 1886'dan günümüze kadar bir çok işletme ile ilgili önemli dergi tam metin olarak BSC sayesinde size ulaştırılmaktadır. Ayrıca 1.200'den fazla dergide yayınlanan makalenin kaynakçaları listelenmiş olup, bu makalelere yapılan atıflar ve bu makalelerin referans bilgileri görüntülenebilir haldedir.

Byzantinische Bibliographie Online

Byzantinische Bibliographie Online

Cambridge Journals Online

Cambridge Journals Online

Cambridge University Press tarafından çok çeşitli konularda yayınlanan yaklaşık 270 tam metin dergiyi içerir.

Canadian Newsstand Complete

Canadian Newsstand Complete

Yerel ve bölgesel haber kapsamı - gazeteler;

Bu veritabanı Kanada'nın önde gelen yayıncılarına ait 190'dan fazla Kanada gazetesinin tam metnine benzersiz erişim sunar. Bu tam metinli veritabanı çoğu gazete için eksiksiz elektronik arşivi içerir ve her birinde yayınlana makalelere, sütunlara, başyazılara ve özelliklere tam erişim sağlar. Bazı arşiv dosyaları 1970'lere kadar gitmektedir.

CBCA Complete

CBCA Complete

CEIC Global

CEIC Global

CEIC Data Manager içindek Global Database, 120 dünya ekonomisinin ve Avrupa Birliği konsolide verilerinin dahil edilmesiyle birlikte toplam 121 ekonominin verilerini sunmaktadır. Ürünün içerisindeki zaman serileri, yaklaşık 1,400 resmi kurumun (Merkez Bankaları, İstatistik Ofisleri vb.) 2 milyona yakın güncel ve tarihsel zaman serisini içermektedir. Bu zaman serileri, Microsoft Excel programı ile bütünleşik olarak çalışmakta ve yapılan çalışmalar Excel programına düzenli olarak transfer edilebilmektedir.

China English Journals Full-text Database

China English Journals Full-text Database

China Journals Deep-Indexing Database

China Journals Deep-Indexing Database

CISnet (The MIT Press Computer and Information Science Library)

CISnet (The MIT Press Computer and Information Science Library)

CISnet, MIT Press'in bilgisayar ve bilişim bilimleri ile ilgili yeni ve klasik yayınlarını bir arada sunan online veritabanıdır. Kapsamında MIT Press'in programlama, yapay zeka, makina öğrenmesi, insan bilgisayar etkileşimi, veritabanları, sayısal kütüphaneler, ağlar ve robotik konularında büyüyen bir koleksiyonu bulunur.

COS Fundings Opportunities

COS Fundings Opportunities

Bu veri tabanı mevcut bağış, burs, ödül ve diğer fon türlerinin bir tamamlayıcısıdır. Dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir dal için çalışan alıcılar için fırsatlar içeren geniş bir veri tabanıdır. Fırsat sponsorları yerel, eyalet, ulusal yönetimler, vakıflar ve topluluklar ve büyük şirketler dahil olmak üzere kamu sektöründen ve özel sektörden gelir.

Datastream

Datastream, güncel ve geriye dönük finansal ve ekonomik veri servisidir. Sermaye piyasaları, döviz, faiz, şirket verileri ve diğer mali ve ekonomik göstergelerine erişilebilir, raporlar ve analizler oluşturulabilir. Geçmiş veriler 1973'e kadar gitmektedir ancak verinin türü ve ülkeye göre bu tarih değişebilmektedi. Veri kaynakları arasında devlet kurumları, OECD, EIU, IMF, Worldscope ve Morgan Stanley Capital (MSCI) gibi organizasyonlar bulunmakta ve içeriği günlük olarak güncellenmektedir.
Bilgisayara kurulan özel bir yazılımla çalıştığından, web üzerinden erişim yoktur. Süreli Yayınlar Bölümü'ndeki araştırma bilgisayarlardan erişilmektedir.

Derwent Innovations Index

Derwent Innovations Index

Derwent World Patent Index'den patent bilgileri ve Patents Citation Index'den patent atıf bilgilerini içerir. Chemical Section (1963-2009), Electrical and Electronic Section (1963-2009) ve Engineering Section (1963-2009) mevcuttur.

Digital Dissertations (Full Text)

Digital Dissertations Full Text

Kendi alanında tek olan bu veritabanı Mühendislik, Tıp Bilimleri, Fizik, Psikoloji, Eğitim, Edebiyat, Felsefe, Sosyal Bilimler, İletişim ve Sanat konularında tüm akademik alanlardaki doktora ve master tezlerini kapsamaktadır.

Directory of Open Access Journals

Directory of Open Access Journals

Açık erişimli akademik ve bilimsel dergilerin veritabanıdır. İçerdiği yaklaşık 3800 dergiden 1300'den fazlasında makale düzeyinde arama yapılabilir.

e-UNWTO

e-UNWTO

Çeşitli dillerde kitap, dergi ve istatistiklerden oluşan UNWTO yayınlarını içerir. 900'den fazla İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Rusça ve Arapça kitaba ek olarak, "Gri Literatür" olarak nitelendirilebilecek çok sayıda dokümana da erişim imkanı sağlar. Tourism Factbook, turizm konusunda güncel istatistikleri ve derlenmiş bilgileri içerir.

EbscoHOST

EbscoHOST

Çeşitli akademik disiplinlerdeki dergi, gazete, e-kitap ve diğer başvuru kaynaklarını kapsayan 5 veritabanını içerir. İçerdiği veritabanları: Academic Search Complete, Applied Science & Business Periodicals Retrospective: 1913-1983 (H.W. Wilson), Audiobook Collection (EBSCOhost), Business Source Complete, eBook Collection (EBSCOhost), EconLit with Full Text, ERIC, GreenFile, Library Information Science & Technology Abstracts, MedLine, Newswires, Regional Business News, Teacher Reference Center, ULAKBİM Ulusal Veritabanları.

Econlit (with Full Text)

Econlit with (Full Text)

American Economics Association dergileri de dahil olmak üzere yaklaşık 600 dergiye Tam Metin erişim sağlar.

The Economist Historical Archive

The Economist Historical Archive

The Economist dergisinin 1843 - 2008 yılları arasındaki tüm arşivine erişilebilir.

Ei Engineering Village 2

Ei Engineering Village 2

Erişim sağladığı veritabanları şunlardır: Ei Compendex (6 milyona yakın kayıt ve 5000 den fazla mühendislik dergisi ve konferansının özetini içeren bir veritabanıdır. 1970`den günümüze mühendislik literatürünü kapsar ve haftalık güncelleme yapılır.) Ei Website Abstracts (15.000`den fazla website özetine ulaşım sağlar. Compendex için olan Ei kavram dizini kullanılarak indekslenmiştir ve iki veritabanı arasında araştırma sonuçlarında çapraz referans sağlar.) US Patent Office (United States Patent and Trademark Office (USPTO) 6 milyonun üzerindeki tam metin patentlere erişim sağlayan veritabanıdır.) Ayrıca Engineering Index Backfile combined with the Compendex ve Referex Engineering Koleksiyonlarına (Chemical, Petrochemical and Process Collection, Mechanical and Materials Collection and Electronics and Electrical Collection), INSPEC'e erişilmektedir.

Economist Intelligence Unit Country Reports

Economist Intelligence Unit Country Reports

Economist Intelligence Unit tarafından yayınlanan bu veritabanından, 1984 yılından günümüze kadar yaklaşık 200 ülke ve 40 bölgeyi içeren istatistiksel bilgilere erişim mümkündür. Her ülkenin ekonomik yapı, dış ödemeler, dış borç stoğu, dış ticaret ve dış ticaret eğilimleri bilgilerini kapsar. Her ülkenin 3 aylık ve yıllık göstergeler ile 49 adet gelişmiş ve gelişmekte olan pazarın, aylık ve üç aylık verilerini içerir.

Economist Intelligence Unit Viewswire

Economist Intelligence Unit Viewswire

Economist Intelligence Unit tarafından her gün 250'nin üzerinde önemli iktisadi, siyasi ve piyasa gelişmelerini dünyanın dört bir yanından abonelerine ileten ve bunların iş hayatına etkilerine yönelik hassas analitik detaylar veren veritabanıdır.

Emerald

Emerald

Mühendislik, uygulamalı bilimler ve teknoloji, kütüphane, bilgi hizmetleri, işletme ve yönetim konularında yaklaşık 200 dergiye tam metin erişim sağlar.

EMIS Global

EMIS Global

Gelişmekte olan ülkelere ve bu ülkelerdeki piyasalara ait bilgileri içerir. Şirket künyeleri ve analizleri, sektörel istatistikler ve analizler, özelleştirme, birleşme ve satın alma güncellemeleri, finansal piyasalar ve sermaye piyasası verileri, pazar analizleri ve finansal tablolar, makroekonomik tahminler, analizler ve istatistikler, ülke profilleri, özelleştirme ve yasal veri tabanları, muhasebe ve vergi mevzuatlarına erişilebilir.

ERIC

ERIC

ERIC, (Educational Resource Information Center), eğitim ile ilişkili disiplinler ile ilişkili olarak, ERIC veri tabanından, 323.000'den fazlası tam metin olmak üzere, 1.300.000'den fazla kaydı içermektedir.

Euromonitor Passport

Euromonitor Passport

(Global Market Information Database)
Sektörler, ülkeler ve tüketicilerle ilgili kapsamlı bilgiler sağlayan işletme bilgileri kaynağı.

Euromonitor Passport Tanıtım Videosu

The Financial Times History Archive

The Financial Times History Archive

Financial Times gazetesinin yayımlanmaya başladığı 1888 yılından bugüne tüm geçmiş arşivine erişilebilir. Reklamlar dahil tüm gazete içeriği indekslenmiş ve aranabilir durumdadır.

Gale Virtual Reference Library

Gale Virtual Reference Library

Gale Virtual Reference Library, çoklu alan araştırmaları için ansiklopedi ve konusunda uzmanlaşmış başvuru kaynaklarından oluşan bir veritabanıdır. Bu kaynaklar 7/24 kampüs içinden ve dışından online erişime açıktır.

GreenFILE

GreenFILE

GreenFILE insanın çevreye olan etkisi hakkında dünya çapında en geniş bilgiyi sunmaktadır. Akademik ve resmi görüşleri yansıtan başlıklardan oluşan koleksiyonu sayesinde küresel ısınma, çevreyle dost binalar, kirlilik, sürdürülebilir tarım, yenilenebilir enerji, geri dönüşüm ve daha pek çok konuda içerik sunar. Veritabanı 384.000'in üzerinde kayıt için dizin ve özetin yanı sıra, 4.700'ü aşkın kaydın tam metnine Açık Erişim sağlar.

ICPSR

ICPSR

Michigan Üniversitesi Sosyal Araştırmalar Enstitüsü içinde yer alan politik ve sosyal araştırmalar için üniversitelerarası konsorsiyumu simgeler. Sosyal bilimler konusunda bilgisayara aktarılmış dünyadaki en geniş veri arşivine erişim sağlar. Veri setleri kütüphanenin bulib@boun.edu.tr adresinden istenebilir.

IEEE/IEL Electronic Library

IEEE/IEL Electronic Library

IEEE'nin kurum içi raporlarına, bilimsel dergilere, magazinlere, konferans tutanaklarına (1988 yılından itibaren tüm arşivine, 1950'ye kadar geriye dönük seçilmiş içeriklerine) ve güncel IEEE standartlarına tam metin erişimi sağlar.

IHS Standards Expert

IHS Standards Expert

Endüstriyel standartlar ve diğer teknik dokümanların özet bilgilerine, ASCE, ASHRAE, ASME, ASTM, BSI, DIN English Collection(Chemical Engineering, Mining, Paint Industry, Construction, Civil Engineering, Electronics, Fluid Systems and Components, Telecommunications), ESDU, GPA, ISO, SAE Digital Library koleksiyonlarının tam metinlerine erişim sağlamaktadır.

Dikkat: DIN standartlarının PDF dosyalarını görüntülemekte sorun yaşıyorsanız, burada anlatılan çözümü uygulayınız.

Index Islamicus

Index Islamicus

İslam ve İslam dünyası hakkındaki kitap, makale ve incelemelerin bibliyografyası.

InfoSci-Journals

InfoSci-Journals

Databases, Data Warehousing & Mining, Distance Learning & Education, Global Information Technology, Healthcare Information Systems, E-Commerce, E-Government & M-Commerce, IT Business Value, Support & Solutions, IT Engineering, Modeling & Evaluation, Knowledge Management konularında 60'dan fazla dergi içerir.

IOP Online Journals

IOP Online Journals

Institute of Physics yayınevine ait 33 dergiye tam metin erişimi sağlar.

International Statistical Yearbook

International Statistical Yearbook

Kısa dönem ekonomik göstergeleri, genel ekonomik istatistikleri, sanayi istatistikleri, milli gelir istatistikleri vb. ekonomik ve sosyo-ekonomik konulardaki istatistikleri içerir.

JSTOR

JSTOR

Aşağıdaki konuları içeren dergilerin eski sayılarına erişim sağlar: antropoloji, Amerika ve Asya etüdleri, ekoloji, ekonomi, eğitim, maliye, fen, tarih, edebiyat, matematik, felsefe, siyasal bilimler, nüfus etüdleri, sosyoloji ve istatistik. JSTOR, dergilerin güncel sayılarını içermez fakat günümüzden 2-5 yıl öncesine kadarki dergilerin bütün sayılarını kapsar. Kütüphane Arts and Sciences I - IX, General Science, Business III ve Life Sciences Koleksiyonlarına abonedir.

JSTOR veritabanı, insani bilimler, sanat, ekonomi, siyaset,matematik vb. bilim dallarında ABD'de 1923 ve diğer ülkelerde 1870 yılı öncesinde yayınlanmış olan 200 dergiye ve yaklaşık 500.000 makaleye "Early Journal Content" adıyla ücretsiz erişim sağlanmaktadır.

Early Journal Content

Journal Citation Reports (Science and Social Sciences ed.)

Journal Citation Reports (Science and Social Sciences ed.)

Journal Citation Reports on the Web (JCR® Web) dünyadaki lider araştırma dergilerinin tarafsız koşullarda ve sistematik biçimde analiz edilip değerlendirildiği bilgi kaynağıdır.Makale sayısı ve atıf bilgilerini sistematik biçimde analiz ederek bilim dallarına göre dergilerin karşılaştırmasını yapmaktadır.

LexisNexis

LexisNexis

LexisNexis, içerikleri basılabilir gazete, dergi ve hukuki belgelerden oluşan bir arşivdir. LexisNexis dünyanın en geniş devlet arşivi, yayınlanmamış görüşler, iş istihbaratı, hukuk ve haber bülteni koleksiyonuna erişim sağlar. Ürünlerini hukuk, risk yönetimi, yasama, yürütme, muhasebe ve üniversite çevrelerinden çeşitli meslek gruplarına sunar.

Library, Information Science & Technology Abstracts with Full Text

Library, Information Science & Technology Abstracts with Full Text

Library, Information Science & Technology Abstracts with Full Text,- 50'nin üzerinde öncelikli ve 125'i seçkin olmak üzere, 500'den fazla en çok bilinen dergiyi, temel danışma kaynağı kitapları, araştırma raporlarını ve tutanaklarını dizinlemektedir. Bu veri tabanında 240'ın üzerinde dergi tam metin olarak yer almaktadır. Konu başlıkları arasında kütüphanecilik, tasnif, kataloglama, bibliyometri, çevrimiçi bilgi alma, bilgi yönetimi ve daha pek çok konu yer almaktadır. Veritabanındaki kayıtlar 1960'lı yılların ortalarına kadar gitmektedir.

Literature Resource Center - LRC

Literature Resource Center - LRC

Dünya çapında, çeşitli alanlarda çalışmış 130.000'den fazla yazarla ilgili biyografik bilgiler, tanıtıcı yazılar ve tam metinli eleştiri ve inceleme yazıları içerir.

Literature Resources From Gale

Literature Resources From Gale

Yazarlar ve çalışmaları, edebi akımlar ve türler hakkında bilgiler içeren bir veritabanıdır. Edebi çalışmaların tam metinlerine, makalelere, eleştiri, inceleme ve bibliyografik bilgilere erişmek için çeşitli edebiyat veri tabanlarında arama yapmaya olanak sağlar.

MathSciNet

MathSciNet

Mathematical Reviews adlı yayına 1940'dan günümüze kadar erişimi sağlar. Matematik ve matematiğin uygulama alanları olan mühendislik, fizik, bilgisayar vb. konularda tüm dünyada yayınlanan makale eleştirilerine ait bibliyografik bilgileri ve tam metinleri veren bir veritabanıdır.

MEDLINE

MEDLINE

MEDLINE, tıp, hasta bakımı, dişçilik, veterinerlik, sağlık bakım sistemi, klinik öncesi bilimler ve benzeri birçok konu hakkında önemli tıbbi bilgiler sağlamaktadır. National Library of Medicine tarafından oluşturulmuş MEDLINE, 4.800'den fazla geçerli biyomedikal dergide yayınlanan makalelerin özetlerini içermektedir. Medline kendine özgü, detaylı MeSH konu başlıklarını ve indeksleme yöntemlerini içermektedir.

Modern Language Association (MLA) International Bibliography

Modern Language Association (MLA) International Bibliography

Modern diller, edebiyat, folklor ve dilbilim konularında 1926 yılından bugüne kadar yayımlanmış kitap, makale ve tezleri indeksleyen bibliyografik bir veritabanıdır.

Nature Journals Online

Nature Journals Online

Nature, Nature Cell Biology, Nature Genetics, Nature Neuroscience, Nature Physics, Nature Reviews (Cancer, Genetics, Molecular Cell Biology, Neuroscience) dergilerine tam metin erişim sağlar.

The New York Times (1851-2008)

The New York Times (1851-2008)

The New York Times gazetesinin 1851 yılında yayınlanan ilk sayısından 2008'e kadar olan tüm arşivi taranabilir ve orijinal baskı görüntülerine erişilebilir.

News Vault

News Vault

Kütüphane'nin üye olduğu Gale historical newspapers veritabanlarını toplu halde taranmasını sağlar. Toplamda 10 milyon sayfadan fazla geçmiş gazete arşivini kapsar.

Newswires

Newswires

Newswires adlı veritabanı, Associated Press, United Press International, PR Newswire, Xinhua, CNN Wire ve Business Wire'ın başlıca dünya haberlerine sürekli bazda neredeyse gerçek zamanlı erişim sağlar.

OCLC FirstSearch

OCLC FirstSearch

İçerdiği veritabanları: ArticleFirst, ECO (Electronic Collections Online), EconLit, ERIC, GeoRefS, GPO, MEDLINE, Netfirst, PaperFirst, Proceedings, UnionLists, Wilson Select Plus (more than 1352 full text journal title), WorldAlmanac, WorldCat.

OECD iLibrary

OECD iLibrary

OECD tarafından yayınlanan 32 sureli yayına ait 1997 yılından günümüze bütün sayılar, 1963 yılından günümüze küresel kapsama sahip olan ve verileri derleyebilir formattaki istatistik veritabanı, 1997 yılından bu yana OECD tarafından yayınlanmış pdf formatındaki elektronik kitaplar, "At a Glance", "Working Papers" ve "Reference" kategorilerinde diğer bilgi materyalleri tam metin olarak SourceOECD üzerinde erişilebilir durumdadır.

Oxford University Press Journals

Oxford University Press Journals

Moleküler biyoloji ve biyokimya, biyoloji, iletişim, mühendislik,tıp, ekonomi, bilgisayar bilimleri, matematik, hukuk, dilbilim, genetik, politika, felsefe ve sosyoloji konularında Oxford University Press yayınevine ait 160 tam metin dergiye erişimi sağlar.

Periodicals Archieve Online

Periodicals Archieve Online

1770-2000 yılları arasında "Sosyal ve Beşeri Bilimler" konularında yayınlara erişim veren ve arşiv niteliği taşıyan bir veritabanıdır. İçerdiği konu başlıkları : "Antik Medeniyetler, Antropoloji, Arkeoloji, Bölge Araştırmaları, Dilbilim / Filoloji, Din / Teoloji, Edebiyat, Ekonomi, Eğitim, Felsefe, Folklor, Gösteri Sanatları, Güzel Sanatlar, Hukuk, İş Yönetimi, Kadın Araştırmaları, Kamu Yönetimi, Kütüphanecilik / Bilgi Bilimleri, Mimari, Müzik, Politik Bilimler, Psikoloji, Siyahi Araştırmalar, Sosyal Bilimler, Sosyal Meseleler, Sosyoloji, Sosyal ve Beşeri Bilimler Uygulamalı Sanatlar, Yahudi Araştırmaları."

The Philosopher's Index

The Philosopher's Index

Philosophers Information Center tarafından yayınlanan, felsefenin belli başlı tüm alanlarında bilimsel araştırmaları kapsayan güncel ve kapsamlı bibliyografik veritabanı.

Press Reader (Türkçe Gazeteler Dahil)

Press Reader

97 ülkeden 48 dilde 2895'den fazla gazeteye erişim sağlar. Daha kolay kullanmanız için aşağıdaki linklere göz atmanızda fayda olacaktır.

Press Reader Yardım Sayfası
Press Reader Kullanım Kılavuzu

Project MUSE

Project MUSE

Johns Hopkins University Press tarafından yayınlanan edebiyat ve eleştiri, tarih, eğitim, politika, kültür ve ekonomi konusunda 200'ün üzerinde bilimsel dergiye tam metin erişim sağlar.

ProQuest Databases

ProQuest Databases

Aşağıdaki veritabanlarına erişimi sağlamaktadır: ABI/INFORM® Complete, ABI/INFORM® Global, Canadian Business and Current Affairs, Hoover's Company Profiles, OxResearchProQuest Accounting & Tax, ProQuest Asian Business and Reference, ProQuest Banking Information Source, Snapshots Series, ProQuest Health and Medical Complete, ProQuest Newsstand, Career and Technical Education, ProQuest Education Journals,ProQuest Psychology Journals, ProQuest Religion, ProQuest Social Science Journals, Research Library, ProQuest Computing, ProQuest Military Collection, ProQuest Science Journals, ProQuest Telecommunications

PsycARTICLES (Bkz. PsycNet)

PsycARTICLES (Bkz. PsycNet)

American Psychological Association tarafından çıkarılan 50 tam metin dergiye erişimi sağlar.

PsycINFO (Bkz. PsycNet)

PsycINFO (Bkz. PsycNet)

American Psychological Association tarafından yayınlanan psikoloji ve ilişkili konulardaki iki milyonun üzerinde alıntı ve makalelerin özetleri ile birlikte, kitap, kitap kısımları, tez ve teknik raporları içermektedir.

PsycNet

PsycNet

American Psychological Association tarafından geliştirilmiş olan PsycNET platformu üzerinden PsycINFO, PsycARTICLES ve PsycCRITIQUES veritabanlarına erişimi sağlar.

Psychoanalytic Electronic Publishing

Psychoanalytic Electronic Publishing

Regional Business News

 

Regional Business News

Bu veritabanı, bölgesel olarak basılan iş dünyası yayınlarından kapsamlı tam metin bilgiler sağlamaktadır. Regional Business News, ABD'deki büyük şehirlerin ve kırsal alanların tamamından 75 adet iş dünyası dergisi, gazete ve haber beslemesi içermektedir. Bu veritabanına yeni bilgiler günlük olarak eklenmektedir.

Royal Society Journals

Royal Society Journals

Royal Society Journals tarafından yayınlanmakta olan 8 dergiye 1665 yılına kadar uzanan içeriği ile tam metin erişim sağlanmaktadır.

Royal Society of Chemistry Journals

Royal Society of Chemistry Journals

Royal Society of Chemistry tarafından yayınlanan kimya, ve ilgili disiplinlerdeki dergilere ve arşivleri ile birlikte e-kitaplarına tam metin erişim sağlanmaktadır.

SAE Digital Library

SAE Digital Library

SAE International tarafından yayınlanan teknik standart ve doküman veritabanıdır. Özellikle otomotiv, havacılık ve uzay sektöründe tasarım, araştırma-geliştirme, üretim ve kalite kontrol süreçlerine yönelik, çok detaylı teknik veriler içerir.

SAGE Journals (SAGE Backfiles dahil)

SAGE Journals (SAGE Backfiles dahil)

Online Sage Publications tarafından yayınlanan eğitim, iletişim, sosyoloji, psikoloji, tıp, siyaset bilimi, suçbilimi, şehir araştırmaları alanlarında 350+ dergiyi içerir.

Science Online (AAAS)

Science Online (AAAS)

Science Online (1996- ), Science Classic (July 1880 to Dec. 1996), Science Express, STKE (Signal Transduction Knowledge Environment), SAGE KE (Science of Aging Knowledge Environment) dergilerine tam metin erişim sağlar.

ScienceDirect

ScienceDirect

Kimya ve kimya mühendisliği, klinik tıp, bilgisayar bilimi, yer ve gök bilimi, ekonomi, işletme ve yönetim, mühendislik, enerji ve teknoloji, çevre bilimleri ve teknoloji, hayat bilimi, madde bilimi, matematik, fizik ve astronomi, sosyal bilimler konularındaki Elsevier yayınevine ait 2,200+ tam metin dergiye erişimi sağlar, diğer yayınevlerine ait dergilerin indeks ve abstraktlarını da içerir.

SciFinder

SciFinder

SciFinder'ın geliştirilmiş web sürümüdür. Kullanmadan önce @boun.edu.tr uzantılı e-mail adresi ile kayıt olunması gerekir. Kaydolmak için tıklayın.

Scopus

Scopus

16.000'den fazla hakemli dergi ve bazı seçilmiş web kaynaklarını içeren künye ve atıf araştırma veritabanı.

Scopus Kullanım Kılavuzu

SIAM Journals Online

SIAM Journals Online

Society for Industrial and Applied Mathematics yayınevine ait 13 dergiye tam metin erişimi sağlar.

SPIE Digital Library

SPIE Digital Library

1990 yılından bu zamana kadar yayınlanmış, nano teknoloji, biyomedikal, astronomi, optikler, elektronik görüntüleme ve işleme, savunma ve güvenlik, iletişim ve bilgi teknolojileri hakkında, 135 eKitap ve 300.000'in üzerinde makaleye tam metin erişim sağlar.

Springer Link

Springer Link

Tıp, kimya, jeoloji, bilgisayar bilimleri, matematik, tıp, fizik ve astronomi, mühendislik, çevre bilimleri, hukuk ve ekonomi konularında Springer Verlag yayınevine ait 1350+ tam metin dergiye erişimi sağlar. Computer Science ve Matematik elektronik kitap serisine de erişim sağlanmaktadır.

Springer Protocols

Springer Protocols

20.000'den fazla protokol içerir. Her yıl 2.000 yeni protokol eklenmektedir. Methods in Molecular Biology dahil, denenmiş ve test edilmiş kaynaklara dayanır.

SwetsWise

SwetsWise

9.269 basılı dergiye tam metin elektronik olarak ve 35.940 üzerinde derginin içindekiler sayfasına erişimi sağlar.

Taylor & Francis Online Journals (Informaworld)

Taylor & Francis Online Journals (Informaworld)

Tarım, sağlık bilimleri, davranış bilimleri, tıp, psikoloji, fen, sosyal bilimler alanında 1626 Taylor & Francis dergisine tam metin erişimi sağlar.

Testing & Education Reference Center

Testing & Education Reference Center

Amerikan yüksekokulları, üniversiteleri, yüksek lisans programları ile eğitim ve sertifika programlarına giriş bilgileri, sınavlar ve burslar hakkında bilgilere ek olarak deneme sınavlarını kapsayan bir veritabanıdır.

Thieme Pharma

Thieme Pharma

Thieme Yayınevi'ne ait Pharmacopsychiatry, Synfacts, Synlett, Synthesis dergilerine erişim sağlamaktadır.

The Times Digital Archive

The Times Digital Archive

1785 yılında yayımlanmaya başlayan The Times gazetesinin 200 yıldan fazla süreyi kapsayan arşivi online olarak taranabilir ve tam metine erişilebilir.

TÜBİTAK-ULAKBİM Ulusal Veritabanları (ULAKBİM arayüzü)

TÜBİTAK-ULAKBİM Türkçe Veritabanları

Türkiye'de yayımlanan bilimsel dergileri içeren ulusal veritabanıdır. İçerdiği veritabanları: Türk Tıp Veri Tabanı [1996-], Sosyal Bilimler Veri Tabanı [2002-], Tarım, Veteriner ve Biyoloji Bilimleri Veri Tabanı [1992-], Mühendislik ve Temel Bilimler Veri Tabanı [1992-], TÜBİTAK Destekli Projeler Veri Tabanı [1965-]

TÜBİTAK-ULAKBİM Ulusal Veritabanları (EBSCOhost arayüzü)

Ulakbim Ulusal Veritabanları

Türkiye Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi (ULAKBIM) tarafından üretilen ULAKBIM Türkçe Ulusal Veri Tabanları, özel kapsama sahip çok disipline yönelik bir kaynaktır. Türk Mühendislik ve Temel Bilimler Veri Tabanı; Mühendisliğin yanı sıra Temel ve Uygulamalı bilimlere yönelik geniş bir içerik sağlar. Türk Yaşam Bilimleri Veri Tabanı; Ziraat, Biyoloji ve Veterinerlik Bilimi alanlarına odaklanır. Türk Tıp Veri Tabanı; Tıp, Dişçilik, Farmasötik ve Hasta Bakıcılık alanları dahil Sağlık Bilimleri üzerine araştırmaları içerir. Türk Sosyal Bilimler Veri Tabanı; Antropoloji, Ekonomi ve Tarih'ten Uluslararası Gelişme, Dil Bilimi ve Siyaset Bilimi'ne, insan topluluğu ile ilgili tüm önemli alanları inceler. İki dilde (İngilizce ve Türkçe) hazırlanmış olan özetler ve açıklamalar dört veritabanının da Türkiye'den ve dünyanın her yerinden araştırmacılar tarafından kullanılabilmesini sağlar.

Ulrich's Periodicals Directory

Ulrich's Periodicals Directory

Tüm dünyada yayınlanan seriler hakkında ayrıntılı, kapsamlı ve güvenilir bilgilere erişim sağlayan bir kaynakçadır. Birçok dergiyi kapsar ve düzenli veya aralıklarla basılan yayınları içerir.

Web of Knowledge

Web of Knowledge

(Web of Science'ı kapsar): Science Citation Index Expanded (1945-present), Social Sciences Citation Indexes (1956-present) ve Arts & Humanities Citation Index (1975-present) atıf indekslerinin Web ortamında taranmasına imkan veren çok disiplinli bir veritabanıdır. Conference Proceedings, Journal Citation Reports ve Derwent Innovation Index erişimi vardır.

EndNote Web

Ücretsiz bir bibliyografya uygulamasıdır. Kullanım Kılavuzunuz için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz. EndNote Web Kullanım Kılavuzu

Westlaw International

,,Westlaw International

Westlaw International, uluslararası hukuk camiasının çevrimiçi ortamda araştırma yapmasını sağlayan en seçkin araçtır. Bu sayede hukuk uzmanları, akademisyenler ve öğrenciler, yalnızca birkaç saniye içerisinde davalar, kanuni hükümler, haberler ve bültenler gibi bilgilerin yanı sıra hukuki meteryaller, haber meteryalleri ve ticari meteryallerin de yer aldığı geniş bir global kütüphaneye erişebilirler.

Wiley Online Library

Wiley Online Library

İşletme, finans, kimya, yerbilimleri, mühendislik, tıp, matematik ve istatistik, fizik ve psikoloji konularında Wiley yayınevine ait 1.246 tam metin dergiye erişimi sağlar.

World Bank e-Library

World Bank e-Library

Dünya Bankası'nın yayinladığı tam metin kitap, rapor ve diğer dokümanları içeren bir elektronik portaldır. World Bank tarafından geçmişten günümüze kadar yayınlanmış 1500'den fazla kaynağın indekslendiği bir veritabanıdır. Kapsadığı toplam belge sayısı 3500'ün üzerindedir. Belgeler yayınlanır yayınlanmaz veritabanına eklenir.

World Bank Global Development Finance & World Development Indicators

World Bank Global Development Finance & World Development Indicators

GDF (The Global Development Finance): 134 ulke ve ulke grubuna ait istatistiki verileri içerir. GDF Online; ülkelerin dış borç stoklarını ve bu stokların akışlarını, önemli ekonomik verileri ve temel borç oranlarını, yeni taahhütlerin ortalama vadelerinin yanı sıra belli başlı borç oranları, uzun vadeli borçların hangi para birimi üzerinden olduğu, borcun yeniden yapılandırılmasını ve programa göre borç hizmet tahminlerini içermektedir. WDI (The World Development Indicators) Online: Küresel ekonomi ile ilgili en önemli bilgi kaynaklarından biridir. WDI Online veritabanı 209 ülke ve ülke grubuna ait, 1960-2007 yıllarını kapsayan 800 kalkınma göstergesine dayalı istatistiksel bilgiler verir. Bu veriler; sosyal, ekonomik, finansal ve doğal kaynaklar ile ilgili bilgilerin yanı sıra göstergeleri de içerir.